کره  جنوبی توافق نامه تجارت آزاد با تل آویو را اجرایی خواهد کرد
سرویس بین الملل - توافقنامه تجارت آزاد بین سئول و تل‌آویو توسط پارلمان کره جنوبی به تصویب رسیده و از ماه دسامبر آینده اجرایی خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - رسانه های عبری اعلام کردند که پارلمان کره جنوبی از دو روز پیش (سه شنبه) توافقنامه تجارت آزاد با رژیم صهیونیستی را تصویب کرده است که در ماه دسامبر سال جاری اجرایی خواهد شد.

طبق گزارش پایگاه خبری «آی۲۴»، این اولین قرارداد در نوع خود برای رژیم صهیونیستی با کشوری در شرق آسیا خواهد بود. تل آویو پیش از این ۱۸ قرارداد تجارت آزاد از جمله با ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، هند و چین داشته است.

رسانه های عبری مدعی هستند که این توافق نامه بیش از ۹۵ درصد از صادرات رژیم صهیونیستی به کره جنوبی را از تعرفه معاف کرده و حضور تل آویو را در بازار کره در زمینه هایی مانند تجهیزات الکترونیکی، ماشین آلات، کودهای کشاورزی، تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی، محصولات پلاستیکی، فلزات و غیره رقابتی تر خواهد کرد.

حجم تجارت بین رژیم صهیونیستی و کره جنوبی در سال ۲۰۲۱ به ۳.۵ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

پیش از این و در منطقه غرب آسیا، رژیم صهیونیستی تلاش کرده بود تا با تجارت روابط سیاسی خود را با کشورها گسترش دهد؛ تل آویو اخیراً توافق نامه های مشابهی را با امارات و ترکیه به امضا رساند.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط