مسکو: آسیب به (نورد استریم) در منطقه تحت کنترل سرویس اطلاعاتی آمریکا بود
سرویس بین الملل - روسیه گفته نشت گاز از خط لوله نورد استریم، در منطقه‌ تحت کنترل سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بوده است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرده نشت گاز از خط لوله «نورد استریم» در دریای بالتیک در منطقه ای رخ داده که تحت کنترل سرویس های اطلاعاتی آمریکاست.

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز روز چهارشنبه گفته بود «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا ملزم است پاسخ دهد آیا واشنگتن پشت سه نشتی گاز گزارش شده در خطوط لوله نورد استریم است.

وی افزود: «هفتم فوریه ۲۰۲۲ بایدن گفت که نورد استریم در صورت حمله روسیه به اوکراین پایان خواهد یافت بایدن موظف است به این سئوال پاسخ دهد که آیا ایالات متحده تهدید خود را عملی کرده است».

شب گذشته نیز در خبرها آمده بود که مقامات روسیه گفته اند ماجرای نشست گاز را به عنوان یک اقدام «تروریستی» در مجامع بین المللی دنبال می کنند.

این در حالی است که نماینده پارلمان لهستان و وزیر خارجه سابق این کشور تلویحا به دست داشتن آمریکا در آسیب وارد شده به خط لوله نورد استریم اشاره کرده است.

«رادوسلاو سیکروسکی» روز سه شنبه در صفحه توییتری خود عکسی از نشت گاز در خط لوله نورد استریم روسیه منتشر کرد و نوشت: «ایالات متحده، از شما متشکرم».

سه شنبه بود که مقامات سوئدی درباره نشتی گاز در خط لوله نورد استریم ۱ در مسیر آب های سوئد و دانمارک پیام هشدار صادر کردند. مقام های دانمارک هم هشدار مشابهی دادن

نخست وزیر نروژ نیز چهارشنبه شب از استقرار نیروی نظامی نزدیک تاسیسات نفت و گاز این کشور پس از خرابکاری مشکوک در تاسیسات گازی «نورد استریم» خبر داد.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط