مسکو: کمک نظامی هر کشور به اوکراین، مشارکت در جنگ با روسیه است
سرویس بین الملل - سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تاکید بر لزوم توقف ارسال تسلیحات غربی به کی‌یف، هشدار داد هر کشوری که به اوکراین برای جنگ با مسکو کمک کند، به طرف درگیری تبدیل می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «ماریا زاخارووا» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (پنجشنبه) بار دیگر از ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی توسط کشورهای غربی به اوکراین انتقاد کرد.

زاخارووا طی نشست خبری درباره برنامه های ضد روسی رژیم کی یف گفت: «هدف اوکراینی ها کشتن هرچه بیشتر تعداد روس ها است که توسط سفیران کی یف در سراسر جهان اعلام شده است».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» وی با محکوم کردن تحریم های مکرر کشورهای غربی علیه روسیه، اظهار داشت: «هدف تحریم های جدید، تشدید فشار بر دولت و اقتصاد روسیه و تضعیف توانایی های نظامی کشور ما است».

این مقام روس با بیان اینکه اگر واشنگتن می خواهد درگیری ها و خونریزی در اوکراین به پایان برسد باید ارسال تسلیحات به کی یف را متوقف کند، تصریح کرد: «حمایت نظامی کشورهای غربی از اوکراین، هر کدام از آنها را به یکی از طرف های درگیری تبدیل می کند».

طبق این گزارش، زاخارووا ضمن تاکید بر ممکن نبودن تحقیقات در مورد نشت گاز در خطوط لوله نورد استریم بدون حضور روسیه، گفت: «غرب می خواهد با جلوگیری از بررسی نشت گاز در نورد استریم، حقیقت را پنهان کند».

پیش از این نیز «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا با هشدار به پنتاگون درباره هرگونه حمله اوکراین به شبه جزیره کریمه یا دیگر مناطق تازه الحاق شده به روسیه، گفت دو طرف هنوز به اوج تنش ها نرسیده اند.

پایان پیام/خ

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط