پنتاگون: رزمایش با سئول و توکیو، پاسخی به موشک پرانی کره شمالی بود
سرویس بین الملل - وزارت دفاع آمریکا ضمن مخرب و غیرمسئولانه توصیف کردن رفتار کره شمالی، گفت رزمایش‌های نظامی با نیروهای ژاپنی و کره جنوبی در واکنش به آزمایش‌های موشکی مکرر پیونگ‌یانگ بود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - در ادامه تنش ها در منطقه شرق آسیا بعد از آزمایش های موشکی متعدد کره شمالی، پنتاگون از برگزاری رزمایش با نیروهای مسلح ژاپن و کره جنوبی خبر داد.

«پت رایدر» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت: «ناو هواپیمابر ریگان با نیروهای ژاپنی و کره جنوبی تمریناتی را برای مقابله با موشک های بالستیک انجام داد».

به نوشته رسانه های آمریکایی، رایدر طی نشست خبری در پنتاگون توضیح داد: «رزمایش های انجام شده توسط ناو هواپیمابر ریگان در پاسخ به آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی انجام شده است».

وی همچنین افزود: «رفتار کره شمالی مخرب و غیرمسئولانه است ولی ما به همکاری با متحدان خود برای نشان دادن تعهد خود به دفاع از آنها (ژاپن و کره جنوبی) ادامه می دهیم».

روز پنجشنبه همچنین نیروی هوایی کره شمالی ۱۲ فروند هواپیمای جنگی این کشور را شامل هشت جنگنده و چهار بمب افکن در آرایش مخصوصی برای انجام حملات تمرینی هوا به سطح، در حریم هوایی بین دو کره به پرواز درآورد.

بامداد پنجشنبه بود که ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد نظامیان پیونگ یانگ بار دیگر موشک بالستیک به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کرده اند.

بعد از آن، وزارت خارجه کره شمالی ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در استقرار مجدد ناو هواپیمابر در آب های شرق کره جنوبی، گفت شلیک موشک های این چند روز، «اقدامات متقابل» در واکنش به رزمایش های آمریکا در منطقه است.

پایان پیام/خ

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط