(تاکایف): انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان شفاف برگزار خواهد شد
سرویس بین الملل - رئیس جمهور قزاقستان با اشاره به حمایت سازمان های مختلف از نامزدی وی برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: به همه مردم قول می‌دهم که انتخابات شفاف و منصفانه برگزار شود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان در جریان بازدید از استان «پولودار» در مورد مشارکت خود در انتخابات ریاست جمهوری در این کشور صحبت کرد.

وی با اشاره به توجه ویژه جامعه به این موضوع که رئیس جمهور فعلی به نمایندگی از کدام انجمنی در انتخابات شرکت خواهد کرد، صریحا گفت: پیشنهاداتی را از انجمن ها و احزاب مختلف کشور برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به نمایندگی از آنها دریافت می کنم که این بیانگر افزایش قابل توجهی حمایت شهروندان از اصلاحات جاری و برنامه ریزی شده در 3.5 سال گذشته می باشد.

تاکایف افزود: اما فکر می کنم، درست بود من از یک ائتلاف گسترده نیروهای اجتماعی و  سیاسی که پایه های اجتماعی اصلاحات در حال انجام در کشور را تشکیل می دهند، در انتخابات آتی ریاست جمهوری شرکت کنم.

بنابر سخنان وی، این امر همچنین امکان تایید اصل دوری همسان رئیس جمهور از احزاب و انجمن های مختلف را فراهم می کند.

تاکایف عنوان کرد: به عنوان رئیس جمهور تضمین می کنم که انتخابات ریاست جمهوری شفاف و منصفانه برگزار شود.

اظهارات رئیس جمهور فعلی قزاقستان در مورد قصد خود برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری به نمایندگی از  ائتلاف گسترده نیروهای اجتماعی و سیاسی پس از آن صورت گرفت که تعدادی از سامان های داخلی این کشور از جمله شبکه ملی داوطلبان، اتحاد مدنی قزاقستان، انجمن جوانان «قزاقستان تیم»، سازمان کهنه سربازان و اتحادیه ورزشکاران قزاقستان اعلام کردند که می خواهند تاکایف را به عنوان کاندیدای خود در انتخابات ریاست جمهوری ببیند.

تاکنون 4 نفر خواستار شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری قزاقستان شدند که 3 تن از آنها «ژیگولی دیرابایف» از حزب «اویل»، «نورلان آئوسبایف» از حزب سوسیال دموکرات ملی، «میرام کاژیکن» از اتحادیه های صنفی  «امانت» می باشند. نفر چهارم «بالی ماژیتس»، یک زن قزاق تبار شهروند لهستان است که چند بار اسناد خود را برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ارائه کرده اما از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات رد شده است.

تاکایف اول سپتامبر در مورد برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در پاییز امسال خبر داد. 
به این ترتیب، انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در قزاقستان 20 نوامبر امسال برگزار می شوند.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط