بی توجهی باکو به پاشینیان؛ طرح نزدیک تر شدن بیشتر ایروان به ایران
سرویس بین الملل - نخست وزیر ارمنستان در حالی به طرح پیشنهادی خود به باکو اشاره کرد که یکی از تحلیلگران ارمنستانی نیز خواستار نزدیک‌تر شدن بیشتر ایروان با ایران شد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «نیکول پاشنیان» نخست وزیر ارمنستان روز جمعه  در توییتی در زمینه دیدار خود با «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در روز پنجشنبه در شهر «پراگ»  اشاره کرد  و از عدم توجه سران باکو  به پبشنهاد تازه ارمنستان خبر داد.

نیکول پاشینیان در توییت خود نوشت: «بار دیگر پیشنهاد خود را در مورد رفع انسداد کلیه خطوط ارتباطات منطقه ای مطرح کردم. جمهوری آذربایجان  باز هم جواب مثبت نداد. تکرار می کنم، ارمنستان آماده رفع انسداد کلیه ارتباطات منطقه ای با احترام کامل به حاکمیت و قانون است.»

این گزارش حاکیست، روسای جمهور ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز پنجشنبه در پایتخت جمهوری چک دیدار و گفت وگو کردند.

روزنامه «دیلی صباح» در این باره  نوشت، در یکی از مهم ترین دیدارها میان «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و «نیکول پاشینیان» رئیس جمهور ارمنستان، معاهدات صلح باکو و ایروان به بحث گذاشته شد. در این دیدار که در حاشیه نشست جامعه سیاسی اروپا انجام گرفت، عادی سازی روابط میان ترکیه و ارمنستان نیز گفت وگو شد.

در همین زمینه یک تحلیلگر ارمنستانی گفته است که صلح با جمهوری آذربایجان کنونی غیرممکن است.

به گزارش خبرگزاری «نیوز آرمنیا»  «واردان وسکانیان» کارشناس امور منطقه  مدعی شد که صلح با جمهوری آذربایجان کنونی غیرممکن است و  ارمنستان باید نه برای صلح، بلکه برای جنگ آماده شود. ارمنستان نباید از فکر کردن به جنگ بپرهیزد، بلکه باید با این واقعیت که جنگ اجتناب ناپذیر است، هماهنگ شود..

وسکانیان گفت، دستور کار نباید صلح آمیز باشد، بلکه باید مربوط به آمادگی برای شرایط  جنگ باشد. وی گفت: «هیچ سندی امنیت ارمنستان را تضمین نمی کند.»

وسکانیان خواستار همکاری نزدیک با ایران و هند شد زیرا جلوی اشتهای جمهوری آذربایجان را می گیرد.

در روزهای گذشته این دو کشور همدیگر را به کشتن اسرای جنگی طرف مقابل متهم کردند

پایان پیام/م

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط