انتصاب نماینده دائم قزاقستان در سازمان ملل متحد

انتصاب نماینده دائم قزاقستان در سازمان ملل متحد

۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس جمهور قزاقستان با امضا حکمی نماینده دائم این کشور در سازمان ملل متحد را منصوب کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «قاسم ژامرت تاکایف»، رئیس جمهور قزاقستان با امضا حکمی «آکان رحمتولین» را به عنوان نماینده دائم این کشور در سازمان ملل متحد، تعیین کرد.

رحمتولین متولد سال 1967 در شهر آلماتی قزاقستان و فارغ التحصیل دانشگاه انرژی شهر آلماتی (سال 1991) و آکادمی دیپلماتیک وزارت امور خارجه این کشور (سال 1999) می باشد.

 نماینده جدید قزاقستان در سازمان ملل تا تعیین شدن به این سمت به عنوان معاون اول وزارت امور خارجه قزاقستان کار می کرد.

رحمتولین در گذشته در سمت های مختلفی از جمله معاون نماینده دائم قزاقستان در سازمان ملل، مدیر بخش همکاری های چندجانبه نهاد دیپلماتیک، سفیر در پاکستان، معاون وزیر امور خارجه فعالیت کرده است.

وی متاهل، دارای چهار فرزند و مسلط به زبان های قزاقی، روسی، انگلیسی و اردو می باشد.
تاکایف در حکم دیگری «مگژان الیاسف» را که قبلا پست نماینده دائم قزاقستان در سازمان ملل متحد را بر عهده داشت، به عنوان سفیر این کشور در انگلستان انتصاب کرد.

علاوه بر این، با حکم رئیس جمهور قزاقستان «کایرات عمراف» از سمت های سفیر این کشور در اتریش، نماینده دائم قزاقستان در سازمان های بین المللی در شهر وین و سفیر در اسلوونی برکنار و به عنوان معاون اول وزارت امور خارجه این کشور تعیین شد.

رئیس جمهور قزاقستان در حکم دیگری، «ژانار آیتژان» را به عنوان نماینده دائم این کشور در سازمان تجارت جهانی و سازمان های اقتصادی بین المللی منصوب کرد.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط